На рубу Кошутњачке шуме у Крагујевцу отворен је један од најсавременијих домова за смештај и негу старијих лица у Србији, „Пет звездица“. У присуству бројних представника друштвеног и јавног живота нашег града објекат је освештао Његово преосвештенство епископ шумадијски господин Јован.

Чину освећења и свечаном отварању у име Града Крагујевца присуствовали су заменик председника Скупштине града Зоран Младеновић, чланица Градског већа за здравство и социјалну политику Гордана Дамњановић и члан Градског већа за привреду Радомир Ерић.

Стављајући акценат на квалитет пружања услуга и однос према корисницима реч је о објекту који превазилази све до сада виђене стандарде овакве врсте услуга у Србији. Водило се рачуна о сваком детаљу како би корисницима њихов боравак и живот у дому био што удобнији и како би се осећали као у најбољим хотелима уживајући у такозваном трећем добу.

Четвороетажни објекат укупне површине од преко 2000 квадратних метара смештен је на простору од 60 ари плаца на свега три километра од центра града, довољно близу свих градских установа, а опет довољно далеко од градске буке. Унутар објекта се налази 48 једнокреветних, двокреветних и трокреветних соба предвиђених за смештај 100 корисника, што је максимални број који дозвољава Правилник за приватне домове за старија лица.

На објекту су имплементиране најсавременије технологије грејања, хлађења, вентилације и рекуперације, поседује савремени противпожарни систем, док је кухиња опремљена по HACCP стандарду. Поштујући начела заштите животне средине и енергетске ефикасности објекат има и соларну електрану од 30 киловата и систем за соларно загревање воде.