У оквиру континуираних улагања у аматерски спорт, клубове и опрему за играче, Град Крагујевац наставља да подржава и донирањем средстава за решавање проблема наводњавања фудбалских терена. Тим поводом Предраг Стевовић, члан Градског већа за спорт посетио је Фудбалски клуб Дивостин.

Задовољство је видети да постоје клубови и колективи за чији опстанак је укључено читаво село, да ни из чега клуб данас има зграду, своје свлачионице са тушевима, а све је до направљено управо трудом и ангажованошћу мештана села Дивостин, казао је Предраг Стевовић, члан Градског већа за спорт. Наравно, када видите овакав труд, када видите људе који желе да уложе сопствена средства у подизање спорта у свом месту, Град ће увек стати иза таквих спортских колектива. У овом случају желимо да помогнемо у водоснабдевању фудбалксог терена и уз финансијску помоћ града верујем да ћемо за највише месец и по дана видети потпуно другачију слику овде.

Недалеко од фудбалског терена у Дивостину је аретески бунар а средства у висини од 200 хиљада динара које је добио од града,  клуб ће употребити за постављање мреже за прскање самог терена.

До сада нисмо имали начина ни могућности да одржавамо фудбалски терен кад је у питању наводњавање и зато је било немогуће играти фудбал овде током летњих месеци, каже Зоран Ракић, секретар ФК Дивостин. Сада, захваљујући донацији, успећемо то да превазиђемо и добијемо добар терен током читаве сезоне. Поред рада и улагања, мештани Дивостина нам помажу донацијама и на томе смо захвални као и играчима на залагању и неодустајању од фудбала у досадашњим околностима. Средства ћемо употребити за наводњавање терена и већ за неко време терен ће потпуно другачије изгледати, рекао је Зоран Ракић захваљујући се представнику града на разумевању и подршци. Клуб је основан 1950. године тада под именом Омладинац а касније смо поново покушавали али нисмо успевали дуже да истрајемо. Од 2009. године до данас смо без паузе у игри и такмичењима, тренутно на средини табеле у првој градској лиги.