Општина Козарска Дубица јуче је обележила Дан општине, чијим је манифестацијама присуствовала и делегација града Крагујевца коју су чинили одборници Скупштине града, Снежана Борисављевић као вођа делегације, Александар Раденковић и Јелена Илић.

Не пријему који је за посланике и одборнике организовао начелник општине Козарска Дубица Раденко Рељић, делегација града Крагујевца представила је пројекте који су реализовани у протекле две године и инвестициона улагања која су у току.

Дан општине Козарска Дубица, начелнику Рељићу, његовим сарадницима и Дубичанима честитао је и председник Скупштине града Крагујевца Мирослав Петрашиновић нагласивши да ову општину и наш град повезују трагедије и страдања током Другог светског рата у којима су изгубиле пола становништва. У слободи данас, негујући сећања, пријатељство и водећи се вредностима којима су нас преци заветовали, желим да се будућност Козарске Дубице уз подршку нашег Града, Републике Српске и Републике Србије настави путем развоја и стабилности на чијим ће темељима наставити да граде срећу и просперитет наша покољења, поручио је у честитки председник Петрашиновић.

Иначе, Дан општине Козарска Дубица установљен је у знак сећања на ослобођење подручја општине од окупације и терора у Другом светском рату и све жртве Народноослободилачког рата, због чега сваке године званичници, гости и делегације полажу венац крај споменика Стојанке мајке Кнежопољке.