Завршне радове на уређењу трга испред Робне куће које обавља ЈКП Шумадија Крагујевац данас су обишли начелница Градске управе за комуналне послове, Зорица Ђорић и директор ЈКП Шумадија, Марко Вујновић.

Градска управа за комуналне послове, у оквиру редовног плана и програма одржавања града, планирала је реконструкцију трга на Платоу испред Робне куће. До сада је извршена реконструкција оштећених бехатон стаза и плоча на улазу у Велики парк, као и пешачких стаза у улицама Лоле Рибара и Бранка Радичевића, а у плану је реконструисање оштећених пешачких стаза на територијама месних заједница Бубањ и Аеродром, казала је Зорица Ђорић, начелница управе, додавши да је у оквиру партерног одржавања планирана и реконструкција оштећених и уништених корпи за отпатке и парковских клупа. Укупна планирана средства за ове радове на годишњем нивоу је 15 милиона динара, од чега је до овог тренутка реализовано око пет милиона.

Јавно комунално предузеће Шумадија данас изводи завршне радове на уређењу платоа испред Робне куће и као што смо и обећали радови ће бити готови до мајских свечаности, казао је Марко Вујновић, директор ЈКП Шумадија. На површини од 1200 квадрата, уклоњене су и замењене оштећене бехатон плоче као и ивичњаци, постављено је девет нових парковских клупа, а у наредном периоду планирамо да заменимо и канте за јавну хигијену, рекао је он и додао да ће након ђурђевданских празника бити замењен комплетан цветни расад сезонским цвећем, а на улазу у пешачке зоне постављени стубићи који ће спречити неовлашћен улазак возила и оштећење бехатон плоча. Вредност радова који су изведени на платоу испред Робне куће је 6,2 милиона.