У организацији Пливачког савеза централне Србије под покровитељством града Крагујевца, на затвореном базену СПД Раднички одржава се летње првенство Србије у пливању.

У првом колу летњег првенства одржаном протеклог викенда у Крагујевцу учествовало је више од 350 пливача различитих категорија а данас се на базену такмичи око 300 младих из 25 клубова са подручја централне Србије. Друго коло летњег првенства отворио је Предраг Стевовић, члан Градског већа за спорт и у име града, пливачима, тренерима и делегатима Удружења пливачких судија Србије, пожелео је добродшлицу и квалитетно такмичење.

Крагујевац је домаћин летњем Пливачком првенству централне Србије и као град спорта поносан је што има капацитете и може да буде организотор једног овако важног такмичења за пливачки спорт, казао је Предраг Стевовић, члан Градског већа.

Ово је такмичење од општег значаја и за наш град и за нашу државу. Организујући оваква такмичења осим добрих услова нудимо нашу гостопримљивост, гостољубивост и срдачност као град домаћин. Крагујевац има изузетне и јаке пливачке клубове чији чланови такође учествују а такмичење је свакако велики подстрек за даљи развој пливачког спорта, истакао је Стевовић.

Као покровитељ, град је стао иза једне овакве спортске манифестације и сигуран сам да ћемо и убудуће дочекати пливаче из читаве Србије. Он је подсетио да затворени базен СПД Раднички има капацитета за такмичење овог типа, добре услове што је предуслов за било какав спортски догађај а трудићемо се да улагањима у наредном периоду базен задовољи високе стандарде такмичења. Базен је скупа играчка али је потребан да бисмо спортистима, младима и деци омогућили да тренирају, рекреирају и развијају се на прави, спортски начин, а то су најпожељнији резултати наших улагања, поручио је Стевовић.

Претеклог викенда на базену у Крагујевцу одржали смо прво коло летњег првенства и врло смо задовољни условима и могућностима које имамо на располагању, казао је Иван Цветановић, председник Пливачког савеза централне Србије и захвалио се на предусретљивости града и члана Градског већа задуженог за спорт на указаном поверењу. Услови у Крагујевцу су одлични за организацију, па ћемо се трудити да и убудуће такмичења организујемо овде.