Између два Ђурђевдана се десило много тога, посебно у инвестиционом смислу. У Крагујевцу се окупио један јако добар и млад тим, који је у датим околностима остварио добре резултате, оценио је градоначелник Никола Дашић гостујући у Јутарњем програму Happy телевизије „Добро јутро Србијо“.

Нама на понос, од великих инвестиција, свакако је модернизација система даљинског грејања и Државни дата центар, где ускоро креће и изградња Иновационог дистрикта. Затим, северна обилазница која ће да измести тежак саобраћај из центра града и омогући формирање нове индустријске зоне.

Добро је и што Крагујевац није више заступљен само у ауто – индустрији, него се позиционирао и као центар шинске индустрије. Ове године креће и пробна производња електромобила.

Стварамо такве услове за живот и рад, да млади људи више не одлазе из Крагујевца. У свему томе имамо снажну подршку државе и председника Републике. И довољно разлога да будемо задовољни оствареним резултатима између два Ђурђевдана.

Због тога сам поводом Ђурђевдана – Дана града Крагујевца, искористио своје право да као градоначелник, у име свих Крагујевчана доделим Плакету Светог Ђорђа председнику државе Александру Вучићу за немерљив допринос очувању и заштити животне средине у Крагујевцу и значајном унапређењу квалитета живота грађана Крагујевца модернизацијом система даљинског грејања, нагласио је Дашић.

Плакету Светог Ђорђа доделио сам и министру информисања и телекомуникација у Влади Републике Србије др Михаилу Јовановићу, који је изузетним личним и професионалним залагањем омогућио да Крагујевац израсте у важан технолошко - иновативни центар, јединствену целину информационих, иновативних, креативних и дигиталних делатности у Републици Србији и овом делу Европе.

Трећи добитник Плакете Светог Ђорђа је Агромаркет д.о.о. за допринос у афирмацији и промовисању града Крагујевца, као и за пружену помоћ Граду и грађанима Крагујевца. Реч је о компанији у којој је увек постојала развијена свест о важности друштвено одговорног аспекта пословања, кроз различите донације реализоване у областима социјалне и здравствене заштите, науке и образовања, уметности, аматерског спорта, унапређења положаја особа са инвалидитетом, деце и омладине, помоћи старим суграђанима, као и унапређење заштите животне средине.