Иза новоизграђеног стамбеног комплекса у Змај Јовиној улици, делу до Војне болнице на Бубњу, завршени су радови на изградњи саобраћајнице у дужини од 85 метара.

Радови ове значајне инфраструктурне инвестиције износили су нешто више од 16 милиона динара. Реч је о саобраћајници коју је Град имао обавезу да уради. Иако нас је нажалост предуго мучио проблем имовине на овом простору, на крају смо успели да решимо и данас смо у ситуацији да званично отворимо улицу, казао је градоначелник Никола Дашић. Урађена је комплетна инфраструктура, водоводна и канализациона мрежа, кишна канализација до уређења и садње дрвореда. Тиме је ово насеље у самом центру града добило изглед какав и треба да има, казао је градоначелник Никола Дашић.

Вредност радова који су почели крајем прошле године су 19,8 милиона динара са ПДВ-ом а извођач је ПЗП Крагујевац.

Крајем прошле године почели су радови на изградњи улице дужине 85 метара. Вредност радова са припадајућим паркинг местима, јавном расветом, постављеном хоризонталном и вертикалном сигнализацијом и кишном канализацијом  је око 16 милиона динара без ПДВ-а. Остало је да се уради потпорни зид око постојеће трафо станице и очекујемо да буде урађен током наредне недеље, казао је Дејан Ружић, начелник Градске управе за развој и инвестиције.

Ружић је подсетио да су изградњи улице претходили радови на водоводној и фекалној канализацији коју су извеле екипе ЈКП Водовод и канализација у вредности од преко пет милиона динара и да је остало да се ојача постојећи капацитет кишне канализације у улици Милована Гушића јер није довољан да прихвати сву количину воде. Део до улице Змај Јовина ћемо проширити што ће износити још неких два милиона, тако да ће укупна инвестиција са ПДВ-ом износити 23 милиона динара.