У насељу Лепеница радници предузећа Шумадија доо почели су радове на потпуној реконструкцији отвореног терена за мале спортове у које Град Крагујевац улаже 1.435.000 динара. Почетак радова је обишао члан Градског већа за спорт, Предраг Стевовић.

После скоро 40 година овај отворени терен за мале спортове се први пут у потпуности реконструише и враћа првобитној намени. Деца у овом насељу нису имала приступ основној спортској инфраструктури, сада се напокон то мења, казао је члан Градског већа за спорт, Предраг Стевовић.

Након завршених радова на терену све ће бити потпуно ново – асфалт, носач коша, табла, обруч, мрежице, заштитна ограда. У овом насељу смо пре неколико месеци урадили ново дечје игралиште и остао је још само овај отворени терен за који улагање није мало али је вредело, а нашој деци је остало само да се баве спортом, поручио је Стевовић.

Највећи део посла je постављање асфалта a опрему ће Шумадија доо монтирати у најкраћем могућем року. Вредност радова је 1.435.000 динара без ПДВ-а.

Радовима на овом спортском терену отварамо ову грађевинску сезону. Имајући у виду да је реч о потпуној реконструкцији и да ће мало више времена требати за асфалтирање, а темпо рада диктирају и променљиви временски услови, очекујем да ћемо све завршити у року од 45 дана, рекла је директорка Шумадије доо, Јасмина Михајловић. Са дечјим игралиштем које смо завршили крајем прошле године и са овим спортским тереном насеље Лепеница ће добити једну лепу целину.