Сарајевска општина Стари Град обележила је свој Дан многобројним манифестацијама којима је присуствовала делегација Града Крагујевца коју су чинили одборници Скупштине града, др Радмила Обрадовић као шеф делегације и Никола Добрић. За госте у Сабуриној кући начелник општине Стари Град, Ибрахим Хаџибајрић организовао је пријем на коме су представници два града, између осталог разговарали о сарадњи реализованој у области културе али и будућим заједничким пројектима у циљу развоја  и унапређења пријатељских односа.

Поводом трагичног догађаја у београдској школи начелник градске општине Хаџибајрић изјавио је саучешће а седница општинског већа поводом Дана општине Стари Град Сарајево почела је минутом ћутања.