Градско веће је на седници одржаној 30.05.2023. године донело Закључак којим се на јавну расправу упућује нацрт Одлуке о изменама Одлуке о буџету града Крагујевца за 2023. годину. Јавна расправа ће се реализовати у периоду од 31. маја до 6. јуна 2023. године до 12.00 часова.

Нацрт Одлуке о изменама Одлуке о буџету града Крагујевца за  2023. годину, истакнут је на званичном сајту града Крагујевца, линк kragujevac.ls.gov.rs/tekst/6292/javna-rasprava-o-budzetu.php и огласној табли Градске управе града Крагујевца.

Позивају се све заинтересоване институције, организације и појединци да узму учешће у јавној расправи о Нацрту Одлуке о изменама Одлуке о буџету  града Крагујевца за  2023. годину, као и да своје примедбе и предлоге доставе на један од следећих начина:

• Предлоге и сугестије могуће је доставити на е-mail javnaraspravabudzet@kg.org.rs
  • Предлоге и сугестије у писаном облику могуће је доставити и убацивањем у кутију за предлоге до 6. јуна 2023. године до 12.00 часова, која се налази у холу приземља Градске управе града Крагујевца, Трг слободе број 3, 34000 Крагујевац.
  • У писаној форми сви предлози и сугестије које стигну до 6. јуна до 12.00 часова на адресу Градске управе за финансије и јавне набавке, Трг слободе број 3, 34000 Крагујевац, сматраће се благовременим.

Разлози за доношење ове Одлуке су:

- измене и допуне у организацији градских управа града Крагујевца,

- промена начина плаћања повлашћеног превоза у циљу припреме реализације јавно приватног партнерства за јавни превоз,

- распоред суфицита који је утврђен на Консолидованом рачуну трезора на дан 31.12.2022. године,

- редефинисање приоритета за финансирање програма и пројеката по областима до краја буџетске године у складу са очекиваним приливима.

Одлуком су планирани укупни приходи и примања, као и расходи и издаци, у износу од 11.166.000.000 динара, што представља повећање од 5,8% у односу на Одлуку о буџету за 2023. годину.