У организацији Удружења потомака ратника Србије од 1912-1920. године „Војвода Радомир Путник“ Крагујевац, а под покровитељством локалне самоуправе, крај спомен плоче посвећене борцима Шумадијске дивизије на старом војничком гробљу у Шумарицама положени су венци, чиме је обележен Видовдан. У име Града Крагујевца венац је положио саветник градоначелника, Горан Лекић.

Српски народ и Српска православна црква данас обележавају један од најсветијих празника у својој историји, казао је Лекић. Видовдан је вековима био симбол отпора непријатељу и борбе за слободу. Данас, нагласио је он, желимо да одамо почаст свим српским ратницима који су витешки страдали у ратовима од оснивања српске државе, а младим нараштајима оставимо у аманет оно што су борци српских војски дали и учинили за стварање српске државе.