Инклузивно игралиште које се раније налазило код Крста релоцирано је и спојено са игралиштем за малишане из опште популације на локацији у Улици Николе Пашића иза бившег Вартекса. Радове је извело предузеће Шумадија доо а укупна вредност је 2,3 милиона динара. Игралиште је данас обишао члан Градског већа за спорт, Предраг Стевовић.

Игралиште за које се сумњало да ће бити релоцирано а ради се о инклузивном игралишту које се раније налазило код Крста, као што смо и обећали, поставили смо на још бољу локацију и обезбедили двадесеточетворочасовним видео надзором. Оно је спојено са игралиштем за малишане из опште популације и то је начин да се деца међусобом упознају, друже и прихватају различитости од малих ногу, казао је Предраг Стевовић, члан Градског већа за спорт који је данас обишао ново игралиште.

Реч је о другом по реду уређеном дечијем игралишту у овој сезони чија је вредност 2,3 милиона динара и наставићемо заједно са предузећем Шумадија доо пуним капацитетом да их градимо и правимо. До краја године ће их бити још, најавио је Стевовић и истакао да је видео надзор једини начин да се сачувају од вандала и да постављене камере већ дају резултате. Видео надзор је најбољи начин да се сачувају нова игралишта плаћена новцем пореских обвезника јер некако мора да се спречи њихово уништавање а постављени надзори на седам игралишта у граду већ дају резултате.

Новоизграђено игралиште иза Вартекса сада испуњава критеријуме Правилника о безбедности дечијих игралишта, односно безбедно је за игру за децу са потешкоћама у развоју а има и приступ за децу из опште популације. Најважније је да сваки део града има основну спортску инфраструктуру за све узрасте и на томе ћемо наставити да радимо, поручио је Стевовић, члан Градског већа.