Диплому „Понос града Крагујевца“ ове године понело је 224 ученика крагујевачких основних и средњих школа. Они су у прошлој школској години на републичким и међународним такмичењима из природних, друштвених, техничких наука, области уметности, спорта, услужних делатности појединачно или групно, освојило неко од прва три места. На свечаности у присуству породица, наставника, директора школа диплoмe су уручили чланица Градског већа за локалну самоуправу Сања Туцаковић и члан Градског већа за образовање Душан Алексић.

Честитајући на резултатима, Алексић је истакао да су они пре свега заслуга ђака, али и породица које их васпитавају да буду добри и вредни људи и наставника који им помажу у васпитању и своја знања преносе несебично. Поред побољшања услова у школама где уче и проводе време, награда успостављена прошле године, је подршка града Крагујевца која је у материјалном смислу симболична, али шаље снажну поруку да је труд наших ђака примећен, да се поштује и да у сваком тренутку од Града могу очекивати помоћ на свом развојном и образовном путу. Знање је важно, оно покреће свет и помаже да сутра боље живе, путују, подижу породице, чувају здравље и стиче се целог живота, рекао је Алексић и изразио жељу да сутра они буду ти који ће наставити да развијају овај свет. Неки од њих, казао је он, сигуран сам, следеће године ће поновити резулате, али и ако до тога не дође, то није неуспех, већ посматрајући дугорочно, само једна станица ка коначном успеху који се на крају исплати. Алексић им је пожелео да буду добри људи, поштују своје родитеље и наставнике, другове и пријатеље и да се константно радећи на себи, усавршавају и развијају што је једини пут до животног успеха.

Награда „Понос града Крагујевца“ установљена је да би се афирмисале праве вредности, оне које желимо да истакнемо и представимо јавности као пример, пре свега њиховим вршњацима а онда млађим и старијим генерацијама, казале је Сања Туцаковић, изразивши поштовање и честитајући ђацима успех у име градоначелника Крагујевца. На граду Крагујевцу је да ствара услове да свој потенцијал искажу у максиммалном обиму, и да кад заврше са образовањем остану у Крагујевцу.

Она је подсетила да је у Крагујевцу Државни дата центар, ускоро Центри изврсности са Националном банком матичних ћелија, да ће се градити Иновациони дистрикт у оквиру кога ће бити Научно технолошки парк. На нама је да стварамо услове за образовање али и да сутра имају могућност да се запосле, рекла је Туцаковић пожелевши им да у следећу школску годину крену са још већом жељом за стицањем нових сазнања, која отварају нова врата, да буду свесни својих квалитета, остану пример другима али и друштвено одговорни тако што ће пружити помоћ онима који немају услова или из неких других разлога не могу да остваре резултате попут њихових.