За Саву Тодоровића, ученика Прве крагујевачке гимназије који ће бити члан националног тима на Светској физичкој Олимпијади и његову професорку Весну Спасојевић, градски већник задужен за образовање, Душан Алексић, организовао је пријем у згради Градске управе. У Токијо, где ће се од 9. до 17. јула одржавати Олимпијада, креће се крајем недеље а данас је Алексић разговарао са младим Крагујевчанином, честитао му и пожелео успех на предстојећем такмичењу највишег ранга.

Ради се о такмичењу светског ранга и у том тиму се налази Сава Тодоровић, ученик Прве крагујевачке гимназије који ће на понос свих нас, представљати своју државу, град Крагујевац и своју школу. Успех је и сам пласман и надам се да ће као и до сада Сава остати међу најбољима, казао је Душан Алексић, члан ГВ и истакао да је добро да освоји нове резултате, али да нису императив јер је сам одлазак велики успех.

Сава каже да се због свог рада, залагања и припрема, нада добром резултату што и јесте циљ али да се исто тако радује и новим познанствима са вршњацима из читавог света и да види земљу као што је Јапан. Поред такмичења у експериментима и теорији, биће организоване екскурзије и томе се нарочито радујем, каже Сава Тодоровић. На такмичењима наступамо индивидуално а рангираће се и резултати целокупног тима.

Ученик Прве крагујевачке гимназије специјализованог математичког смера недавно је освојио треће место на Српској физичкој олимпијади што га је пласирало у национални тим Србије. На европском такмичењу из физике учествовао је са истим тимом са којим иде у Јапан и тада освојио бронзану медаљу.

Задаци на такмичењима таквог ранга превазилазе школско градиво и редовну наставу и потребно је велико знање али, као и за све потребна је и срећа и сналажљивост, казала је професорка Весна Спасојевић. Ђаке учим да треба да се труде и дају све од себе што им се враћа наградама али и путовањима и упознавањем најпре своје земље а онда и читавог света и што им отвара могућности за даље школовање, додала је Савина професорка. У Јапан са српским тимом младих физичара путују два професора са ПМФ-а Универзитата у Крагујевцу и из Новог Сада.

Поред Саве Тодоровића, национални тим Србије из физике који ће се од 10. до 17. јула такмичити у Токију, чине тројица ученика из Београда, два из Математичке гимназије и један из Рачунарске гимназије и ученик из Крушевца који је трећа година и најмлађи члан екипе.