Христина Лазаревић Милошевић, осмислила је и развила апликацију „Избегни адитиве“ која је освојила прво место на Академији предузетништва. Академију предузетништва је уз подршку Канцеларије за младе и Града Крагујевца, реализовала Асоцијација за афирмацију културе.

Тим поводом, Стефан Јовановић, помоћник градоначелника за омладину и сарадњу са Универзитетом организовао је свечани пријем за Христину у згради Градске управе коме је присуствовао и Андреј Баланч, оснивач и извршни директор Асоцијације за афирмацију културе,

Поносни смо на Христинину награду. Успела је да победи на такмичрњу које је организовала Асоцијација за афирмацију културе на коме су се такмичили и млади људи из других градова. Верујемо да ће Христина у будућности развити свој посао и направити озбиљну предузетничку каријеру. Надам се да ће њен пример бити инспирација другим младим људима који имају предузетничког духа да се опробају на овом пољу – казао је Стефан Јовановић.

Христина Лазаревић Милошевић, иначе магистар фармације по струци, на идеју о апликацији дошла је проучавајући састав суплемената који су јој били препоручени у трудноћи.

На ову идеју сам дошла тако што су ми током трудноће препоручена три суплемента која су у себи садржала титандиоксид, Е171, а реч је о адитиву који је доказано генотоксичан. Игром случаја почела сам мало више да истражујем на ту тему, с обзиром на то да сам магистар фармације, и тако је настала идеја за ову апликацију која људе може упозорити о свим тим супстанцама које потенцијално могу угрозити људско здравље. Апликација је замишљена као интерактивна која може помоћи људима да дођу до што здравијих намирница и козметичких производа – казала је Христина.

Андреј Баланч, извршни директор Асоцијације за афирмацију културе казао је било фасцинантно пратити како је Христинина идеја расла и развијала се упоредо са њом током Академије предузетништва.

Она је надмашила сва наша очекивања која смо имали на почетку овог пројекта и веома смо поносни на то – казао је Баланч.