Између Дома културе и терена за мале спортове, у самом центру Новог Милановца, постављено је игралиште за најмлађе. Сеоска месна заједница десетак километара удаљена од града, са великим бројем младих породица са децом прва је добила оазу у природном хладу за игру и дружење најмлађих слична оним у граду. Према речима Предрага Стевовића, члана Градског већа за спорт који је присуствовао постављању клацкалица, љуљашки, вртешке, тобогана, за игралиште у Новом Милановцу из буџета града нису била потребна средства.

Град Крагујевац је први пут направио дечије игралиште а да га није коштало ништа. Успели смо да, захваљујући запосленима предузећа Шумадија доо, обновимо и средимо неке справе и то смо видели као могућност да их негде поставимо и направимо игралиште за најмлађе. На иницијативу родитеља из Новог Милановца малишани у овој месној заједници су добили свој кутак за игру и дружење. Осим што  је прво дечије игралиште које смо направили на сеоском подручју на овај начин и без икаквог улагања, издваја га и то што је на природној подлози и у природном хладу, казао је Стевовић, члан ГВ. Иако нећемо имати могућности да без улагања као што смо могли овде, планирамо да и у наредном периоду, наставимо са сличним активностима и правимо игралишта на сеоском подручју. Врло брзо ће и малишани села Јабучје добити своје место за игру и дружење, најавио је Стевовић.

Мама трогодишњег дечака и шестомесечне девојчице каже да је пресрећна што су малишани добили игралиште, јер у Новом Милановцу живи велики број младих породица са децом предшколског и школског узраста. Игралиште и за децу и за нас родитеље много значи јер не морамо да идемо у град да би се наши малишани играли као и њихови вршњаци, већ су тобоган, клацкалице, љуљашке, вртешке добили у свом окружењу и близу куће. Наше игралиште је лепше јер су справе постављење на трави и у природном хладу а непосредно поред спортског игралишта где се иначе окупљамо са децом, каже задовољна мама.