Делегација града Крагујевца - председник Скупштине града Крагујевца Мирослав Петрашиновић и чланови Градског већа Стефан Никезић и Миљан Бјелетић, боравили су протеклог викенда у Инголштату, немачком граду пријатељу који је низом културних, музичких и привредних манифестација оранизованих у оквиру Бургерфеста, обележио свој дан.

На свечаном пријему за делегације који је тим поводом одржан у Историјском салону Старе Градске куће, председник Петрашиновић је подсетио на 20 година дугу плодоносну сарадњу два града, захваливши се на сваком виду подршке и помоћи грађана Инголштата, прилици за културну сарадњу бројних уметника два града као и размени ученика две средње школе. Овај сусрет део је нашег заједничког стремљења ка бољој будућности која ће наставити да се заснива на пријатељству, поштовању, разумевању, јачању сарадње а на добробит наших народа и одрживости два града, поручио је председник Скупштине Петрашиновић.

Иначе Дан града, Инголштат, обележава манифестацијом Burgerfest, једним од најважнијих и најпопуларнијих фестивала са најразличитијим музичким програмима на више бина и штандовима у центру града, који посећују и грађани из окружења. Прилику да наступа на две сцене у пешакој зони, као и на свечаном пријему имао је Центар за неговање традиционалне културе „Абрашевић“, док је Градска туристичка организација промовисала Крагујевац на Сајму туризма градова пријатеља где су се представили и градови Ополе из Пољске и Киркадли из Шкотске.

Поред састанка који је имала са представницима града Инголштата где је било речи о даљој сарадњи и плановима за наредну годину, делегација града Крагујевца обишла је групу од пет младих из ЦНТК „Абрашевић“ учеснике на пројекту “Jugendkultursommer 2023” Програма Erasmus +.