У МЗ Денино брдо данас је асфалтирана улица Пауна Јанковића. На укупној дужини од 430 метара уграђено је 320 тона асфалтне масе а вредност радова је нешто више од 8,5 милиона динара. Завршне радове на асфалтирању обишао је данас Александар Лазовић, шеф кабинета градоначелника Крагујевца.

Иако је на снази још увек ванредна ситуација због обилних киша и да су све екипе јавно – комуналних предузећа и трећа лица укључена у санацију свих оштећених прилаза граду, оштећених улица, путних праваца, активне, подсетио је Александар Лазовић, шеф кабинета градоначелника Крагујевца, екипе ЈКП Шумадија изводе завршне радове на асфалтирању улице Пауна Јанковића на Денином брду. Реч је о улици дужине 430 метара у коју ће бити уграђено 320 тона асфалта а вредност је нешто више од 8,5 милиона динара, истакао је Лазовић.

Након завршетка асфалтирања екипе ЈКП Шуамдија уградиће банкине и ивичњаке што ће ову улицу учинити да буде репрезентативна у овом делу града. Мислим да Денино брдо полако добија изглед насеља какво и треба да буде, поручио је Лазовић, шеф кабинета. Он је подсетио да је градоначелник Дашић са сарадницима недавно обишао ово насеље и разговарао са суграђанима о проблемима са којима се суочавају и закључио да је сада за 430 метара мање ’’проблема’’ него што их је до сада било. Кроз разговор са суграђанима можемо да закључимо да су задовољни, казао је он и поручио да је ово почетак овогодишње сезоне и као и да ће, уколико временски услови дозволе и не буде неких непредвиђених околности, предвиђеним планом и динамиком, ово бити јако успешна грађевинска сезона.

Након завршетка улице на Денином брду, по укидању ванредне ситуације, по налогу градоначелника Дашића, екипе нискоградње биће ангажоване на уређењу најужег градског језгра, будући да је став да се све улице у центру града реконструишу, ударне рупе закрпе имајући у виду да су радови јавних предузећа допринели до тога да асфалт у самом центру града не буду на задовољавајућем нивоу. Сугестије грађана су узете у обзир као приоритетне, казао је Лазовић и истакао да ће у наредних месец дана све екипе бити ангажоване на санацији улица најужег централног градског језгра како бисмо добили центар какав и доликује граду Крагујевцу.

Марко Радисављевић, шеф Сектора нискоградње у ЈКП Шумадија каже да су и поред ванредне ситуације у Крагујевцу предузеће успело да уради припремне радове за санацију и асфалтирање улице Пауна Јанковића на Денином брду. Улица је била у веома лошем стању, потребно је било извршити комплетан ископ дуж читаве улице и нанесе нов камени материјал, да бисмо данас могли да је асфалтирамо.