Домаћинства чији су објекти претрпели највећу штету током јунских поплава на територији града Крагујевца, данас могу да очекују бесповратну финансијску помоћ од државе, речено је на 8. ванредној седници Градског штаба за ванредне ситуације. До сада је Министарство за јавна улагања верификовало 13 објеката за које је надлежна Градска управа донела решења о материјалној помоћи за обнову кућа, а за верификацију се припрема још 24 објеката.

Иначе Одељењу за ванредне ситуације и планирање одбрана од поплава до 10. јула упућен је 681 захтев од стране грађана, привредних субјеката и јавних установа. Од тога се 490 односи на стамбене објекте, 55 на пољопривредно земљиште а 38 поднето је од стране привредних субјеката и јавних установа. Остали захтеви обухватају надокнаду штете за дворишта, ограде, аутомобиле, речено је на седници Градског штаба за ванредне ситуације.

Што се путне инфраструктуре тиче, до сада је по приоритетима на територији града Крагујевца укупно санирано 234 улице која обухватају и сеоско подручје. По пријавама поднетим Одељењу за ванредне ситуације и планирање одбрана од поплава нису завршени радови на санирању у још 105 улица, а реч је о улицама које су проходне, али нису у потпуности враћене у првобитно стање.

Имајући у виду да је ситуација побољшана и да је престала опасност по живот и материјална добра, Градски штаб за ванредне ситуације на данашњој седници усвојио је закључак којим се команданту Градског штаба ванредне ситуације и градоначелнику Крагујевца предлаже да укине ванредну ситуацију на територији града Крагујевца.