Сеоске спортске игре које су одржане јуче, на терену Основне школе „Прота Стеван Поповић“ у Чумићу, организовао је Спортски севез Крагујевца у сарадњи са Спортским савезом Србије, Покровитељ ове манифестације био је Град Крагујевац. Екипе из четири шумадијска села, Драче, Влакче, Опорнице и екипа домаћина надметале су се у 11 дисциплина од бацања камена са рамена, обарања руку, шаха до малог фудбала. У име града, Сеоске спортске игре отворио је Предраг Стевовић, члан Градског већа за спорт.

Драго ми је што је град покровитељ оваквих спортских манифестација које промовишу спорт на сеоском подручју. Село Чумић је једно од највећих села које има велики број младих који су жељни оваквих манифестација. Оно што могу да најавим је да нас ускоро очекује изградња новог дечијег игралишта у овом селу. Важно је да имамо овакве манифестације и на градском и на сеоском подручју. За младе се боримо управо кроз спорт. И то уопште није једноставан посао. Млади су данас више окренути модерним технологија и друштвеним мрежама него раније, и управо је оно чему треба да се врате – лопта – казао је Стевовић.

Најуспешнији су били домаћини из Чумића који су се пласирали на регионално такмичење у Трстенику. Село које победи на републичком спортским играма добиће рукометно игралиште.

Посебно бих се захвалила домаћину, селу Чумић. Надам се да ћемо наставити сарадњу, а све у циљу промоције спорта и туризма на сеоском подручју. Многи успешни спортисти потичу управо са сеоског подручја града Крагујевца, тако да сам веома поносна на ову манифестацију и надам се ћемо је из године у годину надограђивати и чинити успешнијом и бољом – каже Марија Лојпур, председница Спортског савеза Крагујевца.