Након пријема од стране надзора над изведеним радовима као и козервацијског надзора, завршене су последње корекције на обнови фасаде зграде са атласима. Ово је, према речима извођача, један од најкомплекснијих објеката за обнову фасада у централном градском језгру, казао је Дејан Ружић, начелник Градске управе за развој и инвестиције, наводећи и проблеме које су пратили извођаче приликом реконструкције.

Градилиште је по савету лица задуженог за здравље и безбедност на раду, било затворено више од три месеца, јер се уз фасаду простирао читав сплет струјних каблова које је, по његовом налогу било потребно изместити на кров што је изискивало додатно време за извођење радова. Још једна од специфичности обнове ове фасаде односи се и на употребу материјала, за коју се по налогу Завода за заштиту споменика користе посебне врсте малтера а по чијој спецификацији они не могу да се користе уколико је температура након изведених радова испод пет степени Целзијусових. Пројектом реконструкције фасаде зграде са атласима предвиђена је и санација бочног зида објекта. С обзиром на то да се на њему налази велики број каблова који снабдевају струјом читав комплекс, а да се поред зграде са атласима налази објекат са кровном конструкцијом на коју није било могуће поставити фасаду, извођач је покушао да ангажује више екипа алпиниста, који би радове извели спуштајући се са крова. Процењено је, да због њихове безбедности то није било могуће да се уради. Када ЕПС са којима смо обавили разговоре измести каблове, Град ће, истакао је Ружић, санирати и бочни део фасаде зграде са атласима. Вредност радова на санацији фасаде зграде са атласима је 55.526.000 динара без ПДВ.

Што се тиче планова даље обнове фасада у централном градском језгру, које су решењем одобрене од стране Министарства културе, по оквирном споразуму, подсетио је Ружић, то је требало да буде зграда преко пута некадашње Просвете, а где се сада налази пекара „Јевтић“. Имајући у виду да је за почетак радова неопходна сагласност станара три стамбене јединице, колико се у тој згради налази, а да је један од власника преминуо и да станари док се не заврши оставински поступак не могу да формирају стамбену заједницу, Град не може да крене са радовима на санацији.

Следећа фасада чију ће реконструкцију град Крагујевац финансирати је фасада зграде бившег суда, која нам је дата на коришћење. За неколико месеци биће завршена реконструкција Трга Радомир Путник, а обновом фасаде ове зграде, казао је Ружић, биће заокружени радови на читавом комплексу овог простора.