На основу Упозорења о предузимању превентивних и оперативних мера због високих температута (топлотног таласа) које је издао Сектора за ванредне ситуације, у договору са градоначелником града Крагујевца (командантом градског штаба за ванредне ситуације) Николом Дашићем, наложено је да се предузме следеће:

1. Управа за ванредне ситуације у Крагујевцу је поставила цистерну са пијаћом водом у улици Кнеза Михајла (зграда бившег Корпуса)
  2. Дом здравља Крагујевац је у сарадњи са Службом за хитну медицинску помоћ поставио пунктове за пружање помоћи у насељима Бресница, Станово, Аеродром и у пешачкој зони (мобилни пункт - возило хитне помоћи)
  3. екипе Црвеног крста ће делити флаширану воду становништву са посебним потребама и старијој популацији
  4. Управа за ванредне ситуације Крагујевац ће појачати превентивне мере у циљу сузбијања пожара на отвореном простору
  5. Грађанима се преко надлежних служби из Дома здравља, Црвеног крста и др, дају упутства о начину понашања приликом високих температура а у складу са препоруком Института за јавно здравље
  6. У случају потреба за допремањем воде грађани се јављају у надлежне месне заједнице или на телефон 034-505-800

Алелује се на све грађане да без преке потребе не излазе напоље, да све своје обавезе обаве у раним јутарњим часовима и да се придржавају упустава надлежних служби.