За програм суфинансирања мера енергетске санације породичних кућа и станова од Министарства рударства и енергетике, Град Крагујевац је добио 30 милиона динара. Енергетском менаџеру града Крагујевца Ани Радојевић уговор је данас уручила министарка Дубравка Ђедовић. За замену столарије, постављање изолације, набавку нових котлова, соларних панела и соларних колектора, из буџета града Крагујевца опредељено је 20 милиона динара.

За мере енергетске санације, замену столарије, постављање изолације, набавка нових котлова и набавка соларних панела и соларних колектора грађани ће моћи да конкуришу већ у септембру, каже Ана Радојевић, енергетски менаџер града. Право на аплицирање за субвенције, као и претходних година, имају власници легализованих станова и кућа или они који су у процесу легализације са измиреним порезом или уз сагласност власника. Радојевић је истакла да је за разлику од претходних година када је конкурс био отворен три недеље, Министарство рударства и енергетике увело новине, и конкурс ће бити отворен током целе године. Конкурс за фирме ће бити отворен већ од почетка августа а за грађане од септембра, додала је Ана Радојевић.

Од почетка програма које спроводи Министарство рударства и енергетике и град Крагујевац, субвенције за енергетску санацију добило преко 400 домаћинстава, од којих је највећи број, више од 70 процената новац је искористило за замену столарије.