Малишанима МЗ Белошевац данас је предато на употребу новоизграђено игралиште са тартан подлогом и савременим љуљашкама, клацкалицама, тобоганом и парковским мобилијаром. Игралиште је као и сва претходна урадило предузеће Шумадија доо. а укупна вредност радова је нешто мање од 1,9 милиона динара. МЗ Белошевац су данас посетили и игралиштe предали на употребу најмлађим суграђанима, члан Градског већа за спорт Предраг Стевовић и шеф кабинета градоначелника Александар Лазовић.

МЗ Белошевац је после много година добила савремено, модерно и безбедно игралиште за најмлађе слично оним у центру града. У сваки део града улазимо с планом да изградимо кутак за суграђане свих узраста, казао је Стевовић, члан Градског већа. У изградњу овог игралишта град је из буџета издвојио близу 1,9 милиона динара. Стевовић је подсетио да је ово само још једно у низу дечијих игралишта које смо изградили а у плану за ову годину имамо још месних заједница на сеоском, приградском и градском подручју. Поносно могу да истакнем да је Крагујевац лидер по броју изграђених и реновираних игралишта и реконструисаних спортских терена за мале спортове на отвореном, казао је је он и најавио да ће следеће недеље добити игралиште малишани из Десимировца, а ускоро и најмлађи суграђани МЗ Виногради.

Дејан Васиљевић председник савета МЗ Белошевац каже да ново игралиште у приградском насељу које броји преко десет хиљада становника је од великог значаја за младе породице са децом. Он је подсетио да је прошле године реконструисан терен у дворишту ОШ Драгиша Луковић Шпанац у Баљковцу. Игралиште за децу имамо још код основне школе у Белошевцу, мали терен поред фудбалског клуба и на још једној локацији али би као једно од највећих приградских насеља било добро да има још неко уређено игралиште за најмлађе, казао је председник Савета.

Стевовић је подсетио да су у току радови на изградњи спортског терена на отвореном у МЗ Лепеница које је од посебне важности као и сређивање спортског терена иза Хотела Крагујевац. Пред нама су велики и важни пројекти и планирамо да том динамиком и наставимо.