Представници верских заједница и организација, данас су у згради Градске управе потписали уговоре о финансирању или суфинансирању пројеката у области вера за 2023. годину. Потписивању уговора, у име града присуствовао је Мирко Чикириз, помоћник градоначелника за сарадњу са црквама и верским заједницама.

Са великим задовољством могу да кажем да смо ове године значајно повећали средства за цркве и верске заједнице. Издвојили смо 17 милиона динара из буџета за подршку у реализацији 16 пројеката. Оно што је био наш договор када смо кренули у сарадњу са црквама и верским заједницама је да ни један пројекат не одбијемо, и у томе смо истрајали, а комисија има правилник по коме бодује пројекте, и на тај начин одређујемо приоритете. Мислим да су и представници верскигх заједница задовољни зато што смо направили такав приступ – казао је Чикириз.

Пројекти који су подржани на овом конкурсу тичу се заштите теолошког наслеђа, заштите објеката од пропадања, прокишњавања, замене столарије. Опредељена су средства за одржавање Градске литије које је постала већ традиција као и овогодишњих Госпојинских свечаности.

Протојереј-ставрофор проф.др Зоран Крстић, ректор крагујевачке Богословије захвалио се Граду Крагујевцу и градоначелнику у име потписника, зато што ће ове године имати могућност да реализују многобројне пројекте који ће у значајној мери да побољшају рад свих наших цркава, односно црквених општина

Средства која смо ми добили намењена су завршетку фискултурне сале Богословије и по окончању овог пројекта надам се да ће она бити пуштена у рад од ове школске године, након скоро 20 година од почетка изградње. У договору са градом планирали смо да ова сала буде Кућа рукомета и да наши рукометни клубови ту могу да тренирају и играју утакмице, а пре свега наша деца, са Богословије ће у тој сали имсти часове физичког васпитања – казао је Крстић.