Невреме праћено олујним ветром и кишом које је јуче поново дошло до Србије, Крагујевац, није захватило истом снагом као што је то било пре два дана, али је ветар ипак ломио и разносио гране.

Иако екипе нису престајале са радом, уклањајући штету насталу од претходне олује, истим интезитетом ради се и даље. На санирању последица невремена ангажовани су Сектор за ванредне ситуације, ватрогасци спасиоци и све комуналне службе: ЈКП „Шумадија“, ЕПС, ЈКП „Водовод и канализација“.

Иначе, РХМЗ издао је упозорење да област од Алпа, преко Западног Балкана и Србије још данас очекује јака грмљавинска активност. Како наводе тачну локацију иницијације, премештања и јачине самих непогода је унапред тешко одредити, али је већа веровaтноћа појаве у каснијим поподневним и вечерњим сатима у северним, западним, централним и источним крајевима Србије.