На деценијама заборављеном спортском терену ОШ „19. октобар“ у Маршићу, ускоро ће почети радови на потпуној реконструкцији за коју је град Крагујевац из буџета издвојио 1.448.400,00 динара, најавио је Предраг Стевовић, члан Градског већа за спорт.

Уређена спортска инфраструктура је стандард и циљ који је град Крагујевац себи поставио и на томе радимо свакодневно. Како би деца из свих делова града имала приступ правој спортској инфраструктури и овај терен, који деценијама није обнављан, у потпуности ће бити реконструисан. Радови подразумевају уклањање старе и постављање нове ограде у висини од четири метра, затим реконструкцију кошева и голова, а биће замењени и рефлектори.

У наредном периоду очекује нас сређивање и дечијег игралишта у Маршићу чиме ћемо омогућити да деца и из овог крагујевачког насеља имају право на игру, спорт као и деца из других насеља која уређене спортске терене већ имају, поручио је Стевовић.