Радови на реконструкцији Трга омладине на коме ће бити постављен споменик групе Смак, рок симбола Крагујевца и старе Југославије, у природној величини, отпочели су 24. јула, потврдила је Данка Андоновски, чланица Градског већа за инвестиције и управљање пројектима. Будући трг ће се налазити на партеру између Дома омладине и улице Вука Караџића.

Радови које изводи фирма „Mito Progress & Construction” из Београда. ће трајати 45 дана, тако да почетком септембра очекујемо да ћемо имати готов трг. Оно што је планирано радовима је да се укину паркинг места, да се на тај простор поставе бетонске плоче димензије 60x40, како би се поставило постоље за споменик Смаку, рад Катарине Трипковић, вајарке из Београда. Цена извођена радова је 13,5 милиона са ПДВ-ом – казала је Андоновска.