У оквиру програма „Лето у граду за децу и младе 2023.“ који спроводи Канцеларија за младе у Амиџином конаку је у сарадњи са Народним музејом Шумадије одржана креативна радионица и водичка тура. Учеснике програма је у име Града Крагујевца поздравио помоћник градоначелника за омладину и сарадњу са Универзитетом, Стефан Јовановић, док их је са музејском поставком упознала кустос Народног музеја Шумадије, Катарина Ђурић.

Ово је једна значајна активност кроз коју покушавамо да младима укажемо на значај културно-историјског наслеђа и усмеравамо их да поред спортских и других креативних садржаја посећују културна дешавања и негују историјске и културне вредности града, поручио је Јовановић.

Радионица креће вођењем кроз поставке у подруму и на спратном делу Амиџиног конака, као и кроз сталну поставку на спратном делу Уметничке галерије. Након тога, у зависности од афинитета, деца бирају између слагалица, бојанки или сликања онога што је на њих оставило најјачи утисак, објаснила је кустос Катарина Ђурић.

Иначе, ово је била прва овогодишња радионица док ће термини за август, у зависности од броја заинтересоване деце, бити утврђени у договору са Канцеларијом за младе.