Црвени крст Крагујевца уз подршку града Крагујевца данас је у хотелу Крагујевац организовао велику летњу акцију добровољног давања крви са циљем да предупреди сезонски дефицит ове драгоцене течности, који летњи период доноси. Од 10.00 до 16.00 сати до колико је акција трајала прикупљено је 89 јединица крви. Било је заинтересовано 102 лица, али је из здравствених разлога одбијено 13. Први пут крв је данас дало 11 суграђана.

Град Крагујевац сваке године даје подршку традиционалној летњој акцији прикупљања крви коју организују Црвени крст Крагујевца и Банка крви јер је неопходна за адекватно функционисање система здравствене заштите и спашавање угрожених живота пацијената у Универзитетском клиничком центру Крагујевац према коме гравитира два милиона пацијената из ширег региона, рекла је Гордана Дамњановић, чланица Градског већа за здравствену и социјалну заштиту. Акцији се одазвао велики број наших суграђана, а посебно радује то, додала је она што је било младих који су први пут дали драгоцену течност.

Међу учесницима данашње летње акције добровољног давања крви, били су и припадници Управе за ванредне ситуације-Ватрогасно спасилачке јединице Крагујевац, чиме су још једном поред ефикасног одговора на све несреће, пружањем подршке у санирању пожара у Грчкој, оправдали свој статус „хероја заједнице“.

Иначе, као пријатељ овогодишње велике летње акције СПД Раднички је свим даваоцима поклонио по пет карата за отворени базен.