Постављањем справа за игру на простору у близини ОШ „19. октобар“ у Маршићу и овај део града је добио своје игралиште за децу.

Насеље Маршић је једно од већих насеља у нашем граду, а до сада није имало дечје игралиште. Град Крагујевац је уз помоћ Шумадије д.о.о. успео да све справе које је било могуће репарира као да су нове и на тај начин деци овог насеља омогући приступ основној спортској инфраструктури, казао је Предраг Стевовић, члан Градског већа за спорт.

Он је нагласио да је ово само увод у обнову спортске инфраструктуре тог насеља и најавио комплетну обнову спортског терена у Основној школи „19. октобар“ за коју је планирано улагање од преко 1.440.000 динара. То је озбиљна инвестиција, поручио је Стевовић, којом Град Крагујевац наставља улагања у основну спортску инфраструктуру истим темпом као до сада.

Колико овакав терен значи деци најбоље говоре њихова радост и осмеси, рекла је Лидија Штрбац, одборница Скупштине града, која је као становник овог насеља учествовала у постављању игралишта. Дечјих игралишта и спортских терена никада није доста, а градоначелник Никола Дашић и члан Градског већа Предраг Стевовић, додала је одборница, препознали су ту потребу и улажу у младе који су будућност нашег града и наше земље.