Други дан манифестације „Шумадијски дани шљиве“ у Страгарима, почео је припремом гулаша код Ловачког дома. Традиционално „Гулашијада“, која је била ревијалног каракетра и ове године, у организацији ловачког удружења „Сребреница“ из Страгара окупила је 20 екипа које су за припрему овог специјалитета углавном користиле месо дивљачи. У гастрономском духу, наставиле су и подрудничке домаћице, окупљене у удружењу „Шумадијски опанак“, које су за посетиоце припремиле слане и слатке пите, пецива, погаче и колаче.

Прошле године смо овај штанд оформили први пут, са идејом да подручничке домаћице представе традиционалне гастрономске производе шумадијског краја и био је један од најпосећенијих, казала је Славица Раденковић, чланица Организационог одбора манифестације „Шумадијски дани шљиве“. На наше задовољство за учешће у овогодишњој манифестацији јавио се велики број домаћица, а наша жеља је да их подстакнемо да се оне повежу и удруже и продајом својих производа промовишу традиционалне вредности шумадијског краја, казала је Раденковић.

У духу чувања традиције, други дан манифестације у Страгарима, обележила је изложба слика Јелене Лазић у „Етно кући Лазић“ коју је отворила помоћница градоначелника за културу и информисање Ана Петровић. Снага породице и величина свести о очувању традиције важнији су од свега материјалног што људска рука може да створи. Јеленине слике су материјалне али јако вредне, претопле, емотивне са пуно боја, онакве каква је и наша Шумадија, казала је Ана Петровић, пожелевши јој успех и у светским галеријама, из којих ће се по инспирацију враћати у Страгаре.

У оквиру едукативних садржаја за које су задужени Центар за стрна жита и развој села и Регионална агенција за економски развој Шумадије и Поморавља, прво стручно саветовање било је посвећено воћарима, а пре свега прерађивачима, које је у име града Крагујевца поздравио Дамјан Срејић, члан Градског већа за одрживи и равномерни развој села и града. Тема данашњег стручног скупа је корак изнад брендирања саме шљиве јер се односи на њен производ-ракију. Град Крагујевац је у сарадњи са институцијама радио на развоју шумадијске ракије као бренда, и чини се, казао је Срејић, покренуо читаву Србију у том процесу издигавши је на виши ниво. Данас је нормално у било ком угоститељском и туристичком објекту, поручити ракију а не нека друга пића из света, због чега је важно да наши произвођачи имају квалитетан производ. За квалитет им је неопходно знање, а ми им данашњим саветовањем у томе помажемо. Стручни предавачи им преносе знања да њихова ракија што квалитетнија и боља, и конкурентнија на нашем и иностраном тржишту, казао је Срејић.