Богат програм другог дана манифестације „Шумадијски дани шљиве“ у поподневним сатима настављен је дефилеом фића и фијакеријадом кроз Страгаре. Традиционална фијакеријада којој се придружио и градоначелник Крагујевца Никола Дашић са породицом повезла је заинтересоване посетиоце делом страгарачког краја и Улицом шумадијске шљиве до Ловачког дома. Поред фијакера, које је организовао КК „Шумадинац“ кроз Страгаре су продефиловали и добро очувани и уређени олдајмери чији су власници окупљени у Удружењу љубитеља фића.

На терену ФК Азбест Спортски савез Крагујевац је за најмлађе посетиоце организовао Спортско поподне. Преко 70-оро деце млађег школског узраста такмичилио се у штафетним дисциплинама, оживело игру скокова у џаковима, прелазило моторичко забавне полигоне и играло „између две ватре“. У име Града Крагујевца учеснике Спортског поподнева поздравио је члан Градског већа за спорт, Предраг Стевовић.

Овакву спортску манифестацију организујемо други пут јер желимо да укључимо што већи број деце која ће дружењем и игром направити сјајну атмосферу у Страгарима, рекао је Стевовић, нагласивши да Дани шљиве не би били потпуни без деце. Све мање деце је у спортовима, а овакве манифестације су прилика да их укључујемо што више у спортске активности, како би она здраво расла и социјализовала се. Град Крагујевац је стопроцентни покровитељ рада Спортског савеза Крагујевца, те тако и ове манифестација у које ће наставити да улаже и даље. Подсетивши да је прошле године у потпуности реконструисана сала страгарачке основне школе, Стевовић је поручио да ће Град наставити са улагањима у спортску инфраструктуру и у Страгарима јер су и они као и друга насеља ван ужег градског подручја део Крагујевца.