За најбоље ученике крагујевачких основних школа који су се недавно вратили са традиционалне летње размене између побратимских градова Крагујевца и Питештија, у згради Градске управе уприличен је свечани пријем. Заједно са својим пратиоцима, деца су члану Градског већа за образовање, Душану Алексићу, који их је поздравио у име Града Крагујевца, пренела утиске из Румуније.

Ова изузетно значајна сарадња која траје преко педесет година пре свега је заснована на пријатељству између школа и размени ученика, казао је Алексић. За ових пет деценија сваке године шаљемо различите делегације на разне манифестације у Питешти, као и они код нас, али најјача делегација коју шаљемо једном годишње јесте делегација најбољих основаца града Крагујевца. Драго ми што чујем да су наши ученици били лепо угошћени, као и да су деца из Румуније презадовољна и да су се лепо провела у нашем граду и нашој земљи, исказао је задовољство Алексић, изразивши наду се да ће се ова сарадња наставити на истом квалитативном нивоу.

Ученици из Крагујевца су боравили пет дана у Питештију где су посетили више културно-историјских знаменитости града и околине, а исто толико дана су уживали на Црном мору, у месту Вама Веке. Поред прилике да се ближе упознају са културом и обичајима друге земље деца су на овом путовању стекла нове пријатеље и искуства. Пре повратка за Крагујевац, у циљу међусобног упознавања и размене утисака, градоначелник Питештија је организовао пријем и сусрет учесника размене наша два града.