Един Ђерлек, министар без портфеља задужен за равномерни регионални развој и градоначелник Никола Дашић, потписали су данас Уговора о инвестирању у раст производње предузећа „Шумадија д.о.о“ из Крагујевца. Уговором чија је вредност 2,6 милиона динара предвиђена је набавка машине за производњу тартана. Потписивању Уговора у згради Градске управе, присуствовали су Предраг Стевовић, члан Градског већа за спорт и Ненад Поповић, директор Регионалне агенције за економски развој Шумадије и Поморавља.

Управо сам са градоначелником Дашићем потписао уговор о суфинансирању пројекта инвестирања у раст предузећа „Шумадија д.о.о“. Ово предузеће запошљава 61 радника, међу којима је и 37 особа са инвалидитетом. Они се претежно баве обрадом метала и израдом производа од метала. Циљ пројекта је унапређивање раста и развоја предузећа, запошљавање још лица, нарочито особа са инвалидитетом, али исто тако и унапређење ефикасности предузећа, како би задовољило потребе града али и шире. Пројектом је обухваћена набавка машине за производњу гумених плоча, за израду тартана који је потребан за дечија игралишта – казао је министар Ђерлек.

Ђерлек је истакао, да поред улагања у инфраструктуру и инвестиције, Влада Србије улаже у мала и средња предузећа која представљају окосницу раста и развоја наше земље.

Непосредни ефекат увог уговора је да на овај начин добијамо дечија игралишта по значајно јефтинијој цени, с обзиром на то да тартан чини највећи део цене на тржишту када се закључују уговори за изградњу дечијих игралишта. На овај начин за исти новац можемо да направимо дупло више дечијих игралишта. Са друге стране, предузеће ће на овај начин моћи да обезбеди већи обим посла, као и излазак на шире тржиште, ван града Крагујевца, што је свакако добро и за све запослене у овом предузећу. Поносни смо на сарадњу са Владом Републике Србије, у овом конкретном случају са министром Ђерлеком и надам се да ћемо такву сарадњу и наставити – казао је Дашић.

Након потписивања Уговора, министар Ђерлек је у пратњи домаћина обишао предузеће „Шумадија д.о.о“.