Миљан Бјелетић, члан Градског већа за културу, најавио је прву едицију звучних књига, коју ће од јесени приредити Установа културе „Кораци“ у сарадњи са другим градским установама културе које ће уступити своје људске и техничке ресурсе. Ове књиге намењене су превасходно слепим и слабовидим особама како би им омогућиле приступ делима завичајних писаца и другим издањима Установе културе „Кораци“.

Настављамо, сада већ могу рећи, започету традицију. У намери да достигнемо постављене циљеве, а то је равноправно учешће свих грађана у културном животу града Крагујевца, ове године подржали смо иницијативу Форума младих са инвалидитетом у Легату Николе Коке Јанковића као и представљање две звучне књиге завичајних ауторки, Катарине Богдановић и Селене Дукић које је одржано недавно у Народној библиотеци „Вук Караџић“. Овим смо омогућили већу партиципацију особа са инвалидитетом програмима и садржајима установа културе, и са оваквим пројектима ћемо наставити и даље – казао је Бјелетић.