У МЗ Виногради данас је отворено ново дечије игралиште у присуству градоначелника, Николе Дашића, председника Скупштине града, Мирослава Петрашиновића и Предрага Стевовића, члана Градског већа за спорт.

Према речима градоначелника Николе Дашића, за изградњу овог игралишта утрошено је око 1,6, милиона динара. Цена би била скоро дупло већа да се тартан подлога набавља по тржишној цени.

Прошле и ове године урадили смо преко двадесет игралишта. Један од разлога за то је машина за прављење тартанских плоча која је набављена пре нешто више од годину дана и пуштена у рад, а пре неколико дана обезбедили смо још једну преко Министарства за равномерни и регионални развој, тако да ће се тај темпо значајно убрзати. То је добро за „Шумадија д.о.о“, предузеће које упошљава и рехабилитује особе са инвалидитетом, добро је за град и за нашу децу, Овако можемо да обезбедимо више игралишта тако да их буде у готово сваком насељу – казао је Дашић.

Предраг Стевовић, члан Градског већа за спорт каже да ће се са изградњом дечијих игралишта наставити још већим темпом, како би се остварио овај циљ, да деца из сваког насеља имају приступ основној спортској инфраструктури.

Сада смо уз подршку Министарства за равномерни и регионални развој добили могућност да набавимо још једну машину за израду тартан подлоге која нам омогућава да правимо тартан подлогу за наша дечија игралишта, четири пута више. Захваљујући тој подршци, бићемо у прилици да ове подлоге радимо и за друге градове и општине – казао је Стевовић.

Отварањем новог игралишта, МЗ Виногради обележила је своју славу. У поротеклом периоду, Савет ове месне заједнице био је веома активан. Замењен је део ограде око ОШ „Свети Сава“, а покренута је иницијатива да спортски терен који се налази у непосредној близини буде враћен месној заједници и обновљен.