Након колегијума са шефовима одборничких група, председник Скупштине града, Мирослав Петрашиновић заказао је за сутра седницу Скупштине града по хитном поступку. Разлог за сазивање седнице Скупштине града по хитном поступку су два пристигла предлога овлашћених предлагача, један који се тиче избора новог заменика председника Скупштине града и други који се тиче кредитног задужења ЈКП „Шумадија“ како би се убрзао завршетак радова на Градској тржници.

Један предлог сам добио од трећине одборника Скупштине града, а то је избор заменика председника Скупштине града Крагујевца с обзиром на то да је садашњи заменик председника, Зоран Младеновић поднео оставку на ту функцију, 17. јула. Како би се омогућио несметан рад Скупштине града Крагујевца, уважио сам овај предлог и уврстио га у дневни ред сутрашње седнице. Трећина одборника, односно Одборничка група Српске напредне странке кандидовала је за заменика председника Скупштине града, проф.др Анђелку Стојковић Анђелковић, одборника из Одборничке групе СНС-а у Скупштини града Крагујевца од 2012. године. Од тада је обављала многе значајне дужности као одборник, председник скупштинских одбора, заменика шефа одборничке групе СНС-а, тако да се одборничка  група одлучила да кандидује некога ко се доказао и политичком, али и у професионалниом смислу, узевши у обзир да је проф.др Анђелка Стојковић Анђелковић и ванредни професор на Медицинском факултету у Крагујевцу и лекар на Педијатријској клиници УКЦ – казао је Мирослав Петрашиновић.

Други захтев, председник Скупштине града је добио од Градског већа, као овлашћеног предлагача.

Како би се омогућичо несметано функционисање и рад Градских тржница, ЈКП „Шумадија“ је донело одлуку да узме кредит у вредности од милион евра, са роком отплате од 36 месеци и грејс периодом од три месеца како би финансирала завршне радове на градској Тржници. Због тога сам три одлуке које прате овај предлог уврстио у дневни ред, то  је одлука којом дајемо сагласност на одлуке Надзорног одбора ЈКП „Шумадија“ о кредитном задужењу и додатном инвестиционом улагању, и измена и допуна Годишњег програма пословања ЈКП „Шумадија“ за 2023. годину – рекао је Петрашиновић.

Седница Скупштине града по хитном поступку ће почети у 13 сати.