У оквиру Програма подстицања регионалног раста у Републици Србији за 2023.годину министар без портфеља задужен за равномерни и регионални развој Един Ђерлек доделио је данас уговоре о суфинансирању пројеката за реализацију израде развојних докумената регионалног развоја за 23 општине и градова, међу којима је и град Крагујевац.

Уговор је у Влади Србије потписао градоначелник Крагујевца Никола Дашић.

Данашње потписивање значајно је јер ће граду Крагујевцу омогућити суфинансирање израде средњорочног плана развоја на период од три године којим ће се у складу са  десетогодишњим Планом развоја 2021-2031. дефинисати трошкови, рокови за реализацију, одговорност и ко и шта треба да ради, рекао је градоначелник Дашић. Крагујевац је регионални центар и центар образовања, здравства, индустрије који мора да буде лепо место за живот, одржив и град који ће наставити да се развија као велики регионални центар. Градоначелник  је подсетио да је држава доста уложила у развој Крагујевца, а пратећи визију председника Републике Александра Вучића, Град ће наставити да ради и на својим приоритетима, међу којима су оживљавање ВТЗ, уређивање градских фасада, изградњу нових тргова и улица, решавање комуналне инфраструктуре на градском и приградском подручју.

Укупна вредност данас уручених уговора је 58,8 милиона динара а како је истакао министар без портфеља задужен за равномерни и регионални развој Един Ђерлек за суфинансирање израде стратешких развојних докумената предвиђено је укупно 85 милиона динара, што значи да је остало 26 милиона који ће у наредном периоду бити додељене осталим општинама које се буду пријавиле.

Две кључне мере Програма подстицања регионалног раста у Републици Србији за 2023. годину су, навео је суфинансирање израде стратешких развојних докумената и суфинансирање инфраструктурних и развојних пројеката за подстицање регионалног развоја.