На данашњој седници Скупштине града по хитном поступку, одборници су дали сагласност на Одлуку Надзорног одбора ЈКП „Шумадија“ о повлачењу кредитне линије од милион евра код ОТП банке предвиђене финансијским планом и планом пословања овог предузећа за ову годину. Кредит се узима са роком отплате од 36 месеци, уз грејс период од три месеца као и на одлуку Надзорног одбора донету због неопходности спровођења поступка набавке за извођење радова на завршетку изградње објеката комплекса пијаце „Центар“, којом се повећева вредност инвестиције.

Након одобрења за узимање кредита, предузеће ЈКП Шумадија неће имати већу кредитну задуженост од оне у јануару ове године, рекао је Марко Вујновић, директор ЈКП „Шумадија“, објаснивши да је ово предузеће имало депозитни кредит у сарадњи са Адико банком, која није наставила да их прати у пословању. Овде није реч о новом задуживању за инвестицију већ у истом износу један кредит надомешћујемо другим. Вредност кредита који је утрошен за инвестицију је онолики колико су и плаћени досадашњи радови. Кредит који узимамо код ОТП банке је повољан, ове године нећемо имати трошкове отплате кредите а банка није тражила обезбеђење кредита путем хипотеке, образложио је одлуку Вујновић. Друга одлука односи се на увећање вредности инвестиције за изградњу и реконструкцији комплекса централне пијаце, али не по пројекту из 2020. године. Наиме, тај пројекат је имао пуно измена и позиција и допуна са додатним позицијама које нису биле предвиђене, казао је он, и као један од примера навео недостатак пројекта реконструкције фасаде, тако да је то сада један потпуно нов пројекат и један од разлога повећања инвестиције, Други разлог повећања инвестиције је повећање цене и отежано снабдевање на тржишту материјала условљено прошлогодишњом кризом. Републички завод за вештачење својом анализом је дао мишљење да је било пропуста у идејном решењу пројекта и техничкој контроле, а као представник инвеститора, поручио је Вујновић најважније је да смо уочили проблем, исправили грешке и настављамо са радом.

У складу са датим сагласностима, одборници су усвојили и измену и допуну годишњег програма пословања ЈКП „Шумадија“.

Због избора на функцију министра просвете у Влади Републике Србије, проф. др Славица Ђукић Дејановић, је на данашњој седници Скупштине града Крагујевца по хитном поступку, поднела оставку на место одборника.