Од данас функцију заменика председника Скупштине града Крагујевца обављаће проф. др Анђелка Стојковић Анђелковић, коју је својим потписима предложила Одборничка група Српске напредне странке, а изабрали одборници на седници Скупштине града по хитном поступку.

Проф.др. Анђелка Стојковић Анђелковић је ванредни професор Факултета медицинских наука Универзитета у Крагујевцу и члан је Катедре за педијатрију. Запослена је на Клиници за педијатрију Универзитетског клиничког центра Крагујевац. Члан је више домаћих и међународних стручних удружења из области педијатрије, пулмологије и алергологије. Добитник је дипломе Српског лекарског друштва и члан председништва Педијатријске секције Србије и Удружења за превентивну педијатару Србије. Актуелно њени истраживачки интереси су из домена педијатријске астме, алергијских болести деце, респираторних инфекција, примене пробиотика, хиповитаминозе Д, инхалационе терапије, ретких респираторних болести деце и терапије азот-моноксидом у новорођенчади. Члан је Српске напредне странке од оснивања као и председник Савета за просвету и науку Градског одбора Крагујевац. Од 2012 године је одборник у Скупштини града Крагујевца.

Честитајући на избору за заменика председника Скупштине, градоначелник Крагујевца Никола Дашић је рекао да је др Анђелка Стојковић Анђелковић, увек била искрена у својим намерама као човек, пријатељ, Крагујевчанка, Српкиња а посебно у политици у којој борила за свој град, државу, пријатеље и страначке колеге.

Задовољство ми је и част да будем заменик председника Скупштине града и да у будућности заједно са градоначелником Николом Дашићем и председником Скупштине Мирославом Петрашиновићем, представљам град Крагујевац на најбољи могући начин. Трудићу се да се оствари наша пројекција и визија о побољшању услова живота у Крагујевцу и утичем на то да се сви започети пројекти реализују, рекла је проф. др Анђелка Стојковић Анђелковић. Један од њих је реализација идејног пројекта реконсрукције Скупштинске сале, у чему ћу, надам се, заједно са председником Петрашиновићем и успети у кратком временском периоду, поручила је заменица председника Скупштине захваливши се свим одборничким групама са којима ће додала је, тежити да оствари адекватну сарадњу и бити увек доступна за своје суграђане.

Од 59 присутних одборника, за избор проф. др Анђелке Стојковић Анђелковић, гласало је 53 одборника, три листића су била неважећа а троје није гласало.