Крагујевац од свог настанка није имао оволики број инвестиција, које су јако велике и суштински битне, рекао је градоначелник Крагујевца у интервју за Тан‌југ, и најавио да смо на корак до отварања Центара изврсности, пројекта чија је реализација у једном тренутку застала, а наставила га је Влада Републике Србије. У различитим департманима Центара изврсноси радиће научници са Факултета инжењерских и медицинских наука, затим Института за информационе технологије у оквиру Научно технолошког парка који ће се ту налазити до завршетка изградње Иновационог дистрикта. Посебан значај за Републику Србију али и град Крагујевац, има Дата центар, јер је захваљући њему Крагујевац постао центар информационих технологија у нашој држави. У њему су већ велике светске компанија IBM, Oracle, Huawei, усељавају се и друге због чега је велика потреба за пословним простором.

Сви пројекти у области науке, образовања, инфраструктуре чине систем спојених судова јер један пројекат подиже други и тако се град развија на једној здравој основи, због чега истичем, казао је градоначелник Дашић да смо у инвестиционом периоду који је покренуо председник Србије, Александар Вучић, што се посебно осећа у Крагујевцу.

Говорећи о капиталним пројектима, он је подсетио да је изградња Северне обилазнице,значајна за Крагујевац не само због тога што ће изместити тежак саобраћај из града и на неки начин сачувати ваздух који удишемо, већ ће за 22 километра проширити Крагујевац чиме се добијају многе нове локације са новим потенцијалним инвестиционим вредностима.

Када је реч о изградњи спортске инфраструкре она је изузетно важна за нашу омладину да би се посветила спорту и склонила са улице, а изградња стадиона ће омогућити да се у Крагујевцу одржавају утакмице европског ранга и отворити нове пословне могућности.

Градоначелник је најавио да се у другој половини наредне године очекује почетак реконструкције Универзитетског клиничког центра, који ће се надоградити са 22000 квадрата новог простора, а постојећих 16 000 квадрата ће бити реконструисано.

Подсетивши на завршене пројекте- станове за припаднике снага безбедности, Палату правде, Дата центар, замењене котлове у Енергетици, Дашић је рекао да се паралелно изводе радови на многим школама, обдаништима, путевима. јер после више деценија у којима се много тога нагомилало и силазне путање Крагујевца, Шумадије и Србије потребно је да се успостави баланс и да се ради дупло бржим темпом.