Обавештавају се грађани и пчеларска друштва да ће дана, 18. августа 2023. године, Друштво за дезинфекцију, дезинсекцију и дератизацију Еко-сан плус д.о.о. на територији града Kрагујевца, ако метеоролошки услови буду повољни, извршити следеће третмане:

- Третман сузбијања ларви комараца на мањим и већим воденим реципијентима (баре, канали и језера). Третман ће бити реализован у преподневним часовима. Препарат који ће бити коришћен је Vectobac WG, биолошки препарат на бази Bacillus Thuringiensis var.israelensis.

- Третман сузбијања одраслих комараца, ће бити изведен уређајима са земље и трајаће од 19.00 до 22.00 часова. Третманом ће бити обухваћене улице са доста вегетације, паркови, игралишта и сл. У појединим деловима града биће изведено задимљавање (Шумарице). Препарати који ће бити коришћени су Aqua K-Othrin на бази Deltametrin-a и Icon 2.5 на бази Lambda Cihalotrina.

Моле се пчелари да предузму све неопходне мере заштите пчела.