У организацији Музичког центра, уз подршку Града Крагујевца и под покровитељством Министарства културе, синоћ је на Ђачком тргу свечано отворен 15. међународни фестивал камерних хорова и вокалних ансамбала. Публици се представило око 250 извођача из Хрватске, Северне Македоније, Бугарске, Турске и Србије, а посебну подршку хору из родног Пловдива пружио је амбасадор Републике Бугарске у Србији, Петко Дојков. У име Града Крагујевца отварању су присуствовале заменица преседника Скупштине града, Анђелка Стојковић Анђелковић и помоћница градоначелника за културу и информисање, Ана Петровић, која је поздравила учеснике.

Град Крагујевац има дугу традицију неговања музике кроз разне облике, институције и фестивале, казала је Петровић. У једном тренутку осетила се потреба да се развије још један вид музичке уметности која је у Крагујевцу веома пропраћена од стране публике, објаснила је она и нагласила да је тако настала ова манифестација која има велики значај за град. Презадовољни смо квалитетом хорова, како гостујућих, тако и домаћих. Трудићемо се да у наредним годинама пружимо још већу подршку фестивалу, поручила је Петровић, изразивши наду да ће одзив учесника бити све већи.

Фестивал је званично отворио Френк Ленен, композитор и диригент из Немачке, након чега су сви хорови заједнички извели композицију Viva la musica, а затим наставили програм у Свечаној сали Прве крагујевачке гимназије.