Захваљујући средствима опредељеним из буџета града, Дом здравља успешно спроводи један од приоритета Министарства здравља а то је доступност здравствене заштите пацијентима у приградском и сеоском подручју. Ове године из буџета града за Дом здравља је издвојено 17 милиона динара од којих је ова здравствена установа определила седам милиона за реновирање амбуланти на сеоском подручју.

На објекту амбуланте у Великим Пчелицама до сада су сређени подови, зидови, урађена нова електрична инсталација а приводе се крају и радови на замени столарије. Александар Лазовић, шеф кабинета градоначелника и директор Дома здравља Крагујевац др Василије Антић обишли су данас радове.

Обиласком села и кроз разговор са суграђанима градоначелник Никола Дашић и његов  тим упознати су са проблемима са којима се мештани сусрећу у својим месним заједницама. Као приоритети идентификовани су питања здравствених амбуланти, инфраструктурни проблеми као и опадајући број становника на сеоском подручју, каже Александар Лазовић, шеф кабинета. У селима живи старије становништво којима су здравствена заштита и нега веома битне што можемо да обезбедимо улагањем у сређивање амбуланти на сеоском подручју. У том смислу град ће и наредне године определити увећана средства  за неких 50 одсто јер имамо у плану да сва околна села имају адекватне амбуланте и у свом селу доступног лекара, објашњава Лазовић . На већини сеоских амбуланти потребна је свеобухватна реконструкцију. У објекат амбуланте у Великим Пчелицама више деценија није улагано и радови су утолико већи и захтевнији а самим тим потребно је уложити и већа средства. У амбуланти у Великим Пчелицама лече се и мештани суседног села Дулене и  радује ме да ово село има лекара који у континуитету прегледа мештане. Наставићемо да улажемо у ове радове,  следеће године у још већем обиму као и у решавање других инфраструктурних и комуналних питања  јер су села жила куцавица града Крагујевца и Србије. Не могу ни град ни држава бити јаки ако села то нису, поручио је Лазовић, шеф кабинета.

Од 17 милиона динара, колико је Дом здравља ове године добио из буџета града Крагујевца, седам милиона је намењено за грађевинске радове у амбулантама. Остатак новца је уложен у набавку аутомобила, рачунарске и медицинске опреме.

Зграда амбуланте у Великим Пчелицама подигнута крајем 40 –тих година прошлог века и до сада није улагано у њено реновирање. Реконструкцијом ћемо  створити добре услове за наше пацијенте. Порука коју желимо да пошаљемо јесте да ћемо у свим приградским и сеоским месним заједницама обезбедити и учинити доступном здравствену заштиту, а то је и један од приоритета Министартсва здравља, рекао је др Василије Антић, директор Дома здравља и подсетио да је почетком године отворена реновирана амбуланта у Цветојевцу. Тренутно су радови у Великим Пчелицама а захваљујући средствима из буџета града до краја септембра реновираћемо амбуланте у Лужницама, Чумићу, Грбицама, Страгарима, у плану је амбуланта на Пивари и Дечији диспанзер, најавио је др Антић и истакао да се радови изводе брзо и да лечење пацијената није угрожено.

Велике Пчелице је једно од већих села и броји око 350 мештана, углавном старије старосне структуре, каже Милутин Милановић, председник савета ове месне заједнице. Реновирањем амбуланте добићемо исте услове као у граду јер сви мештани имају велико поверење у докторку и  медицинску сестру које долазе два пута недељно. О томе колико нам је значајно говори и то да смо се окупили да радимо и сређујемо заједно са мајсторима.