На кошаркашком терену у Великом парку почела је манифестација Спортски дани коју организаује Ђачки парламент Прве крагујевачке гимназије у сарадњи са Удружењем младих ентузијаста, а под покровитељством Града Крагујевца. Манифестацију која за циљ има промовисање спорта и здравијег живота младима дигиталне ере у име Града Крагујевца свечано је отворио члан Градског већа за спорт, Предраг Стевовић.

Ово је једна здрава прича младих људи који промовишу праве вредности и славе здравље и спортски дух, управо онај који и карактерише наш град, казао је Стевовић. У дигиталном свету са којим се сви суочавамо, нагласио је он, Ђачки парламент Прве крагујевачке гимназије и Удружење младих ентузијаста показују свест о значају враћања младих спорту. То је пут за све младе људе, правац којим треба да се крећу. Град Крагујевац увек подржава и промовише такве организације и жели да сличних манифестација буде што више, поручио је Стевовић, подсетивши да се у том циљу непрестано ради на обнављању спортске инфраструктре коју морамо заједно да чувамо.

Премијер Ђачког парламента Прве крагујевачке гимназије, Петар Цветковић, објаснио је да ова акција, заснована на идеји спорског духа и активности, има традицију дугу девет година, што их подстиче да сваке године буду све креативнији и уводе иновације. Овогодишња иновација била је свечано отварање и подршка Града Крагујевца. Након турнира у баскету који се одржава првог дана манифестације, Цветковић је најавио да ће све до 29. августа бити организовано више турнира у различитим спортовима и позвао сву децу да дођу и крај летњег распуста искористе на најбољи могући начин.