У оквиру програма „Лето у граду за децу и младе“ који је намењен онима који дане летњег распуста проводе у свом граду, данас је у улици Милоја Павловића (испред стрипарнице Свет стрипа) одржана радионица стрипа.

Радионица је одржана у сарадњи са Канцеларијом за младе и уз подршку Шумадија сајма.  а осмислили су је и водили графички дизајнер и стрип аутор Милан Јовановић и сликар и стрип аутор Ивица Варјачић. Одржавању радионице присуствовали су помоћник градоначелника за омладину и сарадњу са Универзитетом, Стефан Јовановић, председник удружења Свет стрипа, Небојша Весовић и директор Шумадија сајма, Александар Штајн.

Локална самоуправа преко Канцеларије за младе се потрудила да и ове године понуди занимљиве садржаје у оквиру програма „Лето у граду за децу и младе“ који се одржава током летњег распуста. Деца која учествују на овој радионици имају прилику да им едуковани предавачи приближе свет стрипа, да им покажу како се прави један стрип и да културу читања стрипа врате међу младе. Сматрам да израда стрипа, читање стрипа подстиче креативност код младих – казао је Јовановић.

У сарадњи са бројним установама, организацијама и удружењима, Канцеларија за младе и град Крагујевац, већ  седму годину,традиционално организују бесплатне спортске, едукативне, креативне и забавне програме. Тако је било и ове године.