Поводом храмовне славе Саборне цркве у Крагујевцу, посвећене успењу Пресвете Богородице, Његово преосвештенсто владика Јован уз саслужење свештенства Епархије шумадијске служио је свету архијерејску литургију. Богослужењу у Саборној цркви којим су почеле Госпојинске свечаности присуствовао је градоначелник Крагујевца Никола Дашић са својим сарадницима и Биљана Стошић Илић, начелница Шумадијског управног округа.

Након свете архијерејске литургије, у порти Саборне цркве у оквиру XIV по реду Госпојинских свечаности отворена је смотра народног стваралаштва, а Госпојинско вече обележиће беседа Марка Јефтића, пароха младеновачког и наступи чланова крагујевачког Центра за неговање традиционалне културе „Абрашавић” и глумца Аврама Цветковића.

У оквиру ове традиционалне манифестације, која се одржава 14. пут, у наредних месец дана, колико трају свечаности, биће организована предавања и промоције књига и додељене награде учесницима конкурса Госпојинских свечаности за поклоничко путовање 2024. године.