Државном дата центру у Крагујевцу компанија TÜVIT уручила је сертификат према стандарду ЕN 50600, за испуњавање највишег нивоа поузданости, сигурности и ефикасности чувања опреме и података – сертификат за класу 4.

Сертификат представља велико признање како за Државни дата центар у Крагујевцу, тако и за целу Републику Србију, јер је ово још једна потврда да је Србија лидер у области дигитализације и изградње технолошке инфраструктуре у овом делу Европе. EN 50600 је европски стандард који се односи на пројектовање, изградњу и управљање дата центрима и сличним дигиталним инфраструктурама. За сада само осам дата центара у земљама западне Европе поседује овај сертификат за класу 4, тако да је Државни дата центар у Крагујевцу први у источној и југоисточној Европи.

Meђународни сертификат EN 50600 класе 4 који данас добијамо још један је показатељ да смо ми као држава, наше институције, наши стручњаци својим знањем и залагањем, успели да се позиционирамо као регионални лидер у дигиталној трансформацији и постанемо једна од најразвијенијих земаља Европе када је у питању поузданост и сигурност чувања података и опреме. У рекордном року смо изградили Државни дата центар у Крагујевцу по највишим техничким и безбедносним стандардима где се чувају подаци свих грађана, привреде и комерцијалних корисника и захваљујући којем је Србија препозната од светски призн