За члана Планинарско-еколошког клуба Гора, Крагујевчанина Немању Рашковића, који је освојио златну медаљу на државном првенству у планинском трчању данас је уприличен свечани пријем у згради Градске управе. Пријему је присуствовао и председник ПЕК Гора, Никола Пантовић, а у име Града Крагујевца поздравио их члан Градског већа за спорт, Предраг Стевовић.

Поносни смо што имамо шампионе и у спорту који није тако популаран као неки други у којима наш град већ бриљира. Освајање медаља иначе даје елан младим спортистима за постизање сличних резултата, а златна одличја у неком мање популарном спорту имају посебан значај зато што сутра можемо очекивати да баш тај спорт постане опредељење све већег број деце и донесе нам нове шампионе, нагласио је Стевовић. Он је подсетио да је ПЕК Гора уврштен у годишњи програм финансирања и поручио да ће Град Крагујевац наставити да подржава клуб у сваком погледу.

Трку одржану на Сувој планини, на стази дугој 44,5 килиметара са 2600 метара елевације, Немања Рашковић је истрчао за 5 часова и 28 минута.

Ово је највећи успех који сам остварио у досадашњем делу спортске каријере, рекао је државни првак, објаснивши да је реч о веома захтевној стази која у отежаним временским условима изискује додатни психофизички напор. У условима високе температуре створила се већа жеља за победом, казао је Рашковић, а посебну мотивацију сам добио када сам на тридесетом километру видео да сам први. Ово је награда за све претходне године у којима сам пуно и вредно радио.

Председник ПЕК Гора, Никола Пантовић, нагласио је да је ово веома важан успех за клуб. Немања је прави промотер нашег клуба и то у дисциплини која изискује велики напор и одваја врхунске спортисте од рекреативаца, казао је Пантовић, додавши да је поред њега још неколико тркача који праве овакве резултате из чисте љубави према клубу и спорту, будући да нису везани ниједним професионалним уговором.